Тра
13
2021
0

Jeep подав до суду на компанію, що випустила клон Wrangler

Компанія Jeep в черговий раз позивається до індійської марки Mahindra & Mahindra через спірний дизайн позашляховика Thar, який копіює Wrangler. Раніше американський автовиробник досяг заборони на продаж у США моделі Roxor (копія Wrangler CJ) від тієї ж індійської марки, а тепер взявся за відстоювання своїх прав в Австралії.

Mahindra & Mahindra має намір вивести на австралійський ринок новий рамний позашляховик Thar: автовиробник уже розпочав сертифікацію машини в країні та запустив рекламну кампанію. Проте юристи Jeep вирішили, що модель сильно нагадує Wrangler, і звинуватили Mahindra у порушенні патентних прав. Конфлікт сторін розглядається у Федеральному суді Австралії.

Це вже не вперше, коли Jeep зустрічається в суді з Mahindra & Mahindra. У 2019 році американська марка досягла заборони на продаж моделі Roxor, підозріло схожої на Wrangler покоління CJ. У 2020 році Mahindra все ж таки вдалося залагодити цю справу: компанія пообіцяли змінити дизайн позашляховика і продавати в США тільки його оновлену версію. Так і з’явився Thar.

Позашляховик доступний з двома турбомоторами на вибір, бензиновим 2.0 потужністю 150 кінських сил або 130-сильним дизелем об’ємом 2,2 літри. Коробка передач – “механіка” або автомат Aisin; повний привід з жорстко підключається передньою віссю.

На домашньому ринку Mahindra Thar користується популярністю, що пояснюється його порівняно невисокою вартістю: в Індії позашляховик можна купити за 1,2 мільйона рупій