Бер
01
2021
0

Jeep представить нову компактну модель у липні 2022 року

Перша модель Jeep, побудована на платформі PSA Group у рамках злиття з Fiat Chrysler Automobiles, внаслідок чого було сформовано концерн Stellantis, буде запущено у виробництво у липні 2022 року в Тихи, Польща. Повідомляється, що цей невеликий позашляховик, заснований на компактній модульній платформі (CMP), використовуватиме двигуни, розроблені PSA.

За новим Jeep підуть дві інші моделі від колишніх брендів FCA, невеликий кросовер Alfa Romeo у січні 2023 року та невеликий Fiat у липні 2023 року. У грудні FCA заявило, що нові моделі, які не називаються, також матимуть повну електричну потужність. Продаж зазвичай починається приблизно через три місяці після початку виробництва.

Основною причиною злиття PSA та FCA, що завершився минулого місяця, стала можливість ефективно співпрацювати, особливо в Європі. Архітектура CMP лежить в основі півдюжини автомобілів брендів колишнього PSA, включаючи малолітражки Peugeot 208 та Opel/Vauxhall Corsa, компактний Citroen C4 та малі кросовери DS 3 Crossback, Peugeot 2008 та Opel/Vauxhall Mokka. Ці моделі мають як повністю електричну трансмісію, так і ДВЗ.

FCA повідомило постачальникам, що виробництво автомобілів на базі CMP у Тихи може становити 400 000 штук на рік. Завод FCA, який зараз виробляє мінікар Fiat 500 і малолітражку Lancia Ypsilon, у 2019 році зібрав 263 176 автомобілів, що набагато нижче максимуму в 606 000 у 2009 році. Наприкінці грудня FCA заявило, що інвестує 170 мільйонів євро в модернізацію заводу для трьох моделей, хоча не надало подробиць про транспортні засоби чи графік виробництва.

Невелика модель Jeep була вперше згадана в червні 2018 року в бізнес-плані Майка Менлі, тоді генерального директора бренду, а потім генерального директора FCA (а тепер глави американського підрозділу Stellantis). Цей автомобіль був описаний як «міський позашляховик» та віднесений до сегменту міні-автомобілів.

Згідно з джерелами, невеликий Jeep на платформі CMP може пропонувати повнопривідну версію з електродвигуном, що приводить у дію задню вісь. Це рішення вже використовується на більших гібридах Jeep Renegade і Compass, а також на моделях Peugeot і DS, таких як Peugeot 3008, DS 7 Crossback і Peugeot 508 Sport Engineered.

Невеликий кросовер Alfa Romeo підійде під майбутній компактний кросовер Tonale (який буде побудований на версії платформи FCA, що використовується в Jeep Renegade і Compass) і середньорозмірний позашляховик Stelvio. Згідно з повідомленнями італійських новин, його можна було б назвати Brennero. Жодних подробиць про модель CMP під маркою Fiat не з’явилося. Бренд не мав невеликих автомобілів у модельному ряду з 2018 року, коли виробництво хетчбека Punto було припинено.